Θέσεις Εργασίας – kleemann

31.03.2017

SERVICE COORDINATOR (κωδ. 21216)
Απαιτούμενα προσόντα:

  • Δίπλωμα/Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Αυτοματισμού/Ηλεκτρολογίας/Μηχανολογίας
  • Απαραίτητη η άριστη γνώση γερμανικής γλώσσας (επίπεδο proficiency)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (επίπεδο advanced – proficiency)
  • Πολύ καλή χρήση H/Y (Office)
  • Επιθυμητή η εμπειρία 2-4 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Δυνατότητα ταξιδιών στο εξωτερικό
  • Καλές επικοινωνιακές δεξιότητες, συνέπεια, υπομονή, ευγένεια

Αρμοδιότητες:

  • Οργάνωση, επίβλεψη και συντονισμός των συνεργείων εγκατάστασης στη Γερμανία και στη Σκανδιναβία
  • Τηλεφωνική υποστήριξη σε after sales θέματα αγγλόφωνων και γερμανόφωνων πελατών
  • Τεχνική εκπαίδευση πελατών

Η εταιρία προσφέρει:

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχή εκπαίδευση & επαγγελματική ανάπτυξη
  • Ιατρείο με 8ωρη απασχόληση νοσοκόμας
  • Πρόσθετη ιατρική κάλυψη
  • Δυνατότητα μετακίνησης με δικά της μεταφορικά μέσα
  • Σύγχρονες εγκαταστάσεις (εστιατόριο, γυμναστήριο & playroom)

Βιομηχανική Περιοχή Κιλκίς

Οι υποψήφιοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους στο cv@kleemann.gr μέχρι τις 10/04/17, υπόψη Δ. Λαζαρίδη αναγράφοντας τον κωδικό της αγγελίας.

Αccount Manager (κωδ. 1317)

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ -ΤΕΙ Μηχανολογίας/ Ηλεκτρολογίας ή Απόφοιτο Σχολής Οικονομικών, Βαλκανικών Σπουδών, Διοίκησης Επιχειρήσεων ή συναφούς ειδικότητας
  • Πολύ καλή γνώση πολωνικής γλώσσας (επίπεδο advanced)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (επίπεδο advanced)
  • Πολύ καλή χρήση H/Y (Ms Office, Autocad)
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Δυνατότητα ταξιδιών

  • Διατήρηση και ανάπτυξη πελατολογίου
  • Οικονομοτεχνική μελέτη προς πελάτη  – follow up προσφορών
  •  Παρακολούθηση τζίρου πελατών
  • Επικοινωνία με πελάτη για διαχείριση και διευθέτηση προβλημάτων
  • Σύνταξη αναφορών (παραγωγικότητας – ταξιδιών)

Οι υποψήφιοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους με mail στο cv@kleemannlifts.com μέχρι τις 14/04/2017, υπόψη κoυ Δ. Λαζαρίδη αναγράφοντας τον κωδικό της αγγελίας.

Ιστοσελίδα www.kleemann.gr