Μηχανολόγος Μηχανικός Έργων – Θεσσαλονίκη

14.12.2016

Η βιομηχανία Α. ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. ιδρύθηκε το 1931 και έκτοτε πρωταγωνιστεί στην ανάπτυξη της εύκαμπτης συσκευασίας στην Ελλάδα, έχοντας ισχυρή εξαγωγική δραστηριότητα στις διεθνείς αγορές. Η εταιρία διαθέτει δύο υπερσύγχρονες μονάδες παραγωγής στο Καλοχώρι Νομού Θεσσαλονίκης και εφαρμόζει Σύστημα Διαχείρισης Ποιότητας, ISO 9001:2008, Σύστημα Διαχείρισης Ασφάλειας Τροφίμων, ISO 22000:2005, το Βρετανικό BRC/IoP ISO και Σύστημα Περιβαλλοντικής Διαχείρισης, ISO 14001:2004. Είναι βραβευμένη από την Ευρωπαϊκή Επιτροπή με το βραβείο «SAFE – Prevent» για εξαίρετες πρακτικές και μεθόδους που εφαρμόζονται για την υγιεινή και ασφάλεια των εργαζομένων στους χώρους εργασίας και από το Σύνδεσμο Βιομηχανιών Β. Ελλάδος για εξαίρετες πρακτικές και μεθόδους «Εταιρικής Κοινωνικής Ευθύνης».

Στο πλαίσια της ανάπτυξής μας αναζητούμε να εντάξουμε στο ανθρώπινο δυναμικό μας:

Μηχανολόγο Μηχανικό Έργων
(Μ.M.01/16)

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Εμπειρία σε έργα μηχανολογικών εφαρμογών βιομηχανικών εγκαταστάσεων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτή και προφορική επικοινωνία)
  • Άριστο χειρισμό ηλεκτρονικών υπολογιστών (Microsoft office και AutoCAD)
  • Εξαιρετική ικανότητα προγραμματισμού, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εμπιστευτικότητα / εχεμύθεια
  • Εργασία βάση μετρήσιμων στόχων σε συνθήκες πίεσης

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάπτυξη σχεδίων έργου
  • Οργάνωση, διαχείριση και παρακολούθηση έργου
  • Επίβλεψη προόδου τεχνικών έργων και συντονισμός εργασιών
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και συνεργάτες για την υλοποίηση του έργου
  • Έρευνα για την προμήθεια εξοπλισμού, μηχανημάτων και αναλώσιμων έργων

Γραμμή Αναφοράς:

Η θέση αναφέρεται στον Τεχνικό Διευθυντή
Έδρα εργασίας Θεσσαλονίκη

ΠΑΡΕΧΟΥΜΕ για τον/ην ιδανικό/ή ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών που περιλαμβάνει και ατομικό πρόγραμμα Ασφάλισης Ζωής amp; Υγείας, άριστες συνθήκες εργασίας σε σύγχρονο, δυναμικά αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον, καθώς επίσης συνεχή επαγγελματική εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης.

Οι υποψήφιοι που ενδιαφέρονται και πληρούν τα απαιτούμενα προσόντα της θέσης, παρακαλούνται να αποστείλουν στην Διεύθυνση Ανθρωπίνου Δυναμικού το βιογραφικό τους σημείωμα και συνοδευτική επιστολή αναγράφοντας τον αντίστοιχο κωδικό αγγελίας στην ηλεκτρονική διεύθυνση (e-mail): [Για να στείλετε το βιογραφικό σας, κάντε κλικ εδώ.], στον αριθμό fax: 2310 755231, ή στη διεύθυνση: Αρκαδίου 19, Καλοχώρι 570 09, για το οποίο θα λάβουν απάντηση και θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την εταιρία, επισκεφθείτε στην εταιρική ιστοσελίδα στη διεύθυνση www.hatzopoulos.gr

Πηγή : skywalker.gr

Πληροφορίες θέσης εργασίας

Τμήμα : Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών